אבטחת איכות מזון

 אבטחת איכות מזון

 

מזון הינו תחום חשוב ומרכזי בחייו של כל אדם. מה שאנו אוכלים משפיע על חיינו הן באופן מיידי והן לטווח ארוך. לבטיחות המזון ישנה חשיבות לא פחות מכרעת מאשר למרכיביו, לאבות המזון שלו. כל ממטבח המייצר  מזון נדרש לקיים אבטחת איכות מזון קפדנית ומחמירה.


על מנת להבטיח כי מזון מיוצר ומשווק בכפוף לתנאים המחייבים והמחמירים ביותר של תווי תקן בינלאומיים יש להבטיח כי המזון יאובטח ויפוקח בידי אנשי מקצוע שברשותם ידע וציוד טכנולוגי חדשני ומתקדם.


אבטחת איכות ובטיחות מזון נדרשים במקומות המספקים שירותי הסעדה לאירועים, למוסדות חינוך, לחברות ולמפעלים, מסעדות,מזנונים ובתי קפה, מזון לירידי מזון, תערוכות, פסטיבלים, כנסים ועוד.


אבטחת איכות מזון - על פי תקנים מחייבים וכללים מחמירים


כל מטבח המייצר מזון נדרש לייצר על פי כללי בטיחות מזון מחייבים. על מנת להסיר כל חשש או ספק, יש להפקיד את נושא אבטחת איכות המזון בידיה של חברה מנוסה, עתירת ניסיון ורבת מוניטין, הנותנת מענה כולל לנושא בטיחות המזון ואבטחתו, החל משלב תכנון המזון, עבור לבקרת תהליכי הייצור, וכלה בבקרת איכות המזון במעבדות.


בשירותיה המקצועיים של החברה יכולים ואף נדרשים להסתייע חברות המספקות קייטרינג, בתי מלון המפעילים מסעדות ואולמות אוכל, אולמות וגני אירועים, מסעדות ובתי קפה, ירידי מזון לסוגיהם.


אבטחת איכות עלולה להיות קריטית בעיקר כאשר מבחן התוצאה מצביע על אבטחת איכות חלקית, לקויה ורשלנית או אף על העדר אבטחת איכות. בשל האחריות הגדולה המוטלת על יצרני מזון וספקיו הסדרת נושא אבטחת האיכות מהווה חלק בלתי נפרד שאמור להיות קבוע ומובנה בליבת העסק.


כאשר אנחנו עוסקים בנושא אבטחת איכות מזון אין מקום לפשרות ולהנחות. אין מקום לפחות מאשר תביעה חד משמעית לשאיפה למושלמות. אין ספק ולא יכול להיות מקום לספק כי על יצרניות המזון להשקיע את כל המשאבים הנדרשים, בכסף ובכוח אדם מקצועי, על מנת להבטיח כי המזון שהן מייצרות ומשווקות יהיה בטוח,מבוקר, מפוקח ויעבור את כל השלבים הנדרשים על מנת לצאת מהמפעל כשהוא בטוח בכל אחד מהאספקטים השונים ונקי מכל הסיכונים-ביולוגי,כימי או פיזי.