יועץ מזון להצלחה עסקית

תפקידו של יועץ מזון הוא לפקח ולהוביל את הפקת המזון על כל מרכיבי הייצור. משלב חומר הגלם ועד הרגע בו הוא מונח על צלחתו של הצרכן. כל אדם באשר הוא מצפה לרכוש במסעדה, מלון או אולם אירועים מוצרי מזון טריים ואיכותיים אשר נטולים סכנות בריאותיות לרבות מוצר שלא הוכן כראוי מבחינה תברואתית, או לחילופין מוצר שלא עמד באחת משורת ההנחיות של בטיחות המזון.

 

יועץ מזון

 

הבחירה ביועץ מזון לעסק העוסק בממכר או ייצור מזון (עוד בשלב הרעיון), היא חשובה לאין שיעור. ישנן החלטות הרות גורל אשר על בעל מקצוע מיומן ומקצועי ליטול בהן חלק מהותי, לדוגמא יכול בעל העסק לאתר מקום אשר על פי דעתו עתיד להיות אידיאלי להקמת בית העסק, כשהלכה למעשה קיימים בו חסרונות מהותיים להצלחה עתידית לדוגמא המטבח קטן מדי, לא קיימת יציאה נוחה למחסנים, או לא קיימים כלל מחסנים ועוד. עיניים מקצועיות של יועץ מזון יצליחו לבחון את כל הפרמטרים החשובים להצלחת בית העסק ולהעניק פיתרונות יצירתיים שעונים על צרכי בית העסק.

 

בונים עסק מצליח עם בעלי מקצוע מובילים

 

על מנת לבנות עסק לייצור או ממכר מזון, ישנה חשיבות נעלה בבחירת בית עסק שילווה את המקימים והיזמים עוד מהשלב הראשוני ועד השלב האחרון, בו נפתחות דלתות בית העסק והמוצרים מוצעים למכירה. ביולב בע"מ הינה חברה מובילה בתחומה, אשר פועלת בתחום 40 שנה וליוותה בעברה עסקים רבים, תוך הצמדת יועץ מזון בכל שלבי הקמת העסק. אם גם אתם מתכננים לפתוח עסק וזקוקים לשרות מקצועי ומיומן, צרו קשר ונשמח להעניק לכם מהידע והניסיון הרב אותו צברנו ברבות השנים. השרות מוענק לחברות קייטרינג, בתי מלונות, מפעלי מזון, אולמי שמחות, מסעדות, בתי קפה, וירידי מזון.