אבטחת איכות


אבטחת איכות מזון אבטחת איכותובטיחות


החוק בישראל מחייב את כל העסקים בעלי הזיקה אל תחום המזון לעמוד בדרישות, חקיקות ותקנות רבות, שמטרתן להתמקד בהפחתה ומניעה של סיכונים בריאותיים, ולהגדיר בתעשיית המזון תהליכי ייצור בטוחים לשימוש. אבטחת איכות מזון ובטיחותו הינו תחום המתעדכן מעת לעת, והוא נועד להטמיע ולשפר בהתמדה את איכות המוצרים ותהליכי הייצור בתעשיית במזון. יישום החקיקה הנוגעת לתחום אבטחת איכותו של המזון מתבצעת הלכה למעשה ללא כל תלות בגודלם של הארגונים העוסקים בענף המזון, והיא פונה הן אל קונצרנים גדולים, יבואנים ויצואנים והן אל יצרנים וספקים זעירים באותה המידה. תקנות הבריאות וצווי הפיקוח הינם היקפיים וקובעים את דרכים לניהול האיכות של מוצרי המזון החל מהטיפול בחומרי הגלם, דרך תהליך הייצור והאחסון וכלה בשלבי האספקה אל לקוח הקצה.


חשיבות אבטחת איכות מזון


בשנים האחרונות חלה מגמה של עלייה מדאיגה בשיעור מקרי הרעלות המזון בכל רחבי העולם, כשהמגמה הובילה להשמדת מזון, תביעות משפטיות, תשלומי פיצויים ואף לפגיעות בריאותיות בלתי הפיכות ולמוות. רשויות הבריאות וחברות המזון המובילות ברחבי העולם הבינו שיש לאתר דרכים לצמצום התופעה והוציאו תקנים הנוגעים לכלל הארגונים והאיגודים המעורבים ב"שרשרת המזון", כשהתקנים הללו חלים על כל השלבים בתהליך הייצור ועיבוד המזון החל מהחקלאים ועד לגופי הייצור, השיווק וההסעדה. תחום אבטחת איכות ובטיחות המזון כולל בניית מערך היקפי לשליטה, בקרה ומעקב מתקדמים, על מנת להבטיח שהמזון עומד בדרישות הבטיחות המקובלות ואינו מהווה סכנה לבריאות הציבור.


בטיחות מזון ומעבדות- על פי התקנים המחמירים


על מנת לוודא כי אבטחת איכות המזון נעשית בכפוף לתנאים המחייבים והתקנים המחמירים ביותר יש להסתייע בשירותיה של חברה מקצועית בעלת מוניטין, ידע, ניסיון וציוד טכנולוגי מתקדם וחדשני. חברת ביולב הינה החברה המובילה בתחום בטיחות המזון, ומספקת מכלול שירותים רחב למסעדות, חברות קייטרינג, בתי קפה, ירידי מזון, מזנונים וכדומה, וכן לספקי שירותי הסעדה למוסדות חינוך, מפעלים ואירועים. החברה מעניקה  מכלול פתרונות החל מהשלבים ההתחלתיים של הקמת בית העסק ועד לבקרת האיכות במעבדות. נושא אבטחת איכות של המזון מהווה מרכיב בלתי נפרד מליבת העסק, ואין כל מקום להנחות או לפשרות. אבטחת איכות רשלנית ולקויה מטילה את מלוא האחריות על בעל העסק. על כן מומלץ להשקיע את המשאבים הנדרשים באנשי מקצוע מומחים בתחומם, ולהבטיח כי המזון בטוח ונקי מסיכונים.