אבטחת איכות או הבטחת איכות

בקרת איכות, אבטחת איכות או הבטחת איכות...?

אבטחת איכות או הבטחת איכות
רבים נוהגים לבלבל בין המושגים אבטחת איכות או הבטחת איכות לבין המושג בקרת איכות. על פי האקדמיה ללשון העברית למילים "הבטחה" ו-"אבטחה" ישנה משמעות קרובה מאוד בהקשר אל המילה "איכות", כשהמשמעות היא נקיטת אמצעים שנועדו להבטיח שהשירות או המוצר המסופקים לצרכן אכן עומדים בסטנדרטים המתאימים. האמצעים הננקטים לאבטחת איכותו של המוצר כוללים פיקוח, ביקורת, בדיקות וכדומה. בקרת איכות הינה למעשה שיטה לבדיקת איכות המוצר בתהליך יצורו באמצעות חיפוש אחר מגרעות, איתור מקורן של אותן המגרעות ותיקונן, על מנת להבטיח מוצרים מוגמרים איכותיים ונקיים מתקלות, אשר עומדים בתקנים המקובלים.

 

כיצד אבטחת איכות או הבטחת איכות באים לידי ביטוי בתעשיית המזון?


ארגון התקינה הבין לאומי פרסם בעשור האחרון רשימה של תקניים על מנת שלכל הארגונים המעורבים בתעשיית המזון, החל מן החקלאים וכלה בגופי הייצור וההסעדה, יהיו הכלים הנדרשים לשם אבטחת איכות או הבטחת איכות המזון המגיע אל הצרכן. התקנים מהווים כלים להבניית מערך שלם של פיקוח, שליטה, מעקב ובקרה על כל התהליכים הנוגעים למזון. התקנים מושתתים על שבעה עקרונות, ומהווים כיום בסיס לחוקים ותקנים רבים הקשורים אל בטיחות מזון. אחת החברות המובילות בישראל בתחום בקרת האיכות של המזון היא חברת ביולב, המספקת מעטפת של שירותים מתקדמים לספקי מזון, מפעלים, חברות קייטרינג, ירידי מזון, מסעדות וכדומה.

 

חברת ביולב בע"מ- כי אין מקום לפשרות או הנחות


בכל הנוגע למזון, אבטחת איכות או הבטחת איכות מהווים מרכיב מרכזי בליבת העסק, ואין מקום לפשרות או הנחות. חשוב להדגיש כי החוק מטיל על בעל העסק את מלוא האחריות על לקויים ורשלנות שנמצאו. חברת ביולב פועלת בשוק מעל לארבעים שנה, ומספקת מעטפת של שירותים מתקדמים החל משלבי הקמת בית העסק וכלה בבקרת האיכות במעבדות. בחברה יישנה חטיבת HACCP שהוסמכה מטעם מכון התקנים הישראלי לאבטחת המזון בכל ההיבטים. החטיבה נמצאת בפריסה ארצית, ומעניקה מכלול רחב של פתרונות ושירותים כגון כתיבת נהלי בטיחות למטבחים באמצעות אנשי מקצוע מומחים, הבניית תכניות כוללות ומבדקים מקיפים במטבחים לשם אבטחת איכות מזון, הדרכות עובדים, בדיקת תקנים ועוד.