מעבדות מים

מעבדות מים לאיתור חיידקים וזיהומים בקטריאליים

מעבדות מיםמים נקיים הינם ערובה לחיים בריאים, ומשרד הבריאות חוקק מקבץ של תקנות וחוקים בתחום הנוגעים לבריאות העם. אחת הדרכים להבטחת איכותם של המים היא בדיקות מעבדה לאיתור וזיהוי נכון של חיידקים וזיהומים בקטריאליים במים, ואחת מאותן מעבדות מים המוכרות מטעם משרד הבריאות והמובילות בארץ היא ביולב בע"מ המספקת מעטפת של שירותים מתקדמים המותאמים לצרכיו של הלקוח, תמיכה וליווי.

 

חיידקים הינם אורגניזמים מיקרוסקופיים הנמצאים בכל מקום באוויר, באדמה, במים, בבעלי חיים ובצמחים, כשהלחות משמשת כמצע נוח להתרבותם. חלק מאותם האורגניזמים הינם מועילים וחיוניים להמשך קיומו של כדור הארץ והאנושות בפרט, בעוד שיישנם חיידקים אחרים, כמו חיידקי הסטאפילוקוקוס וחיידקי הקולי, שעשויים בנסיבות מסוימות להוביל למחלות ואף למוות.

 

מעבדות מים לבדיקת חיידקי לגיונלה


בדיקת לגיונלה הינה אחת הבדיקות הנהוגות באותן מעבדות מים של חברת ביולב, כשהבדיקה כוללת מקורות מים שונים כגון מאגרי מי שתייה, בריכות שחייה, ג'קוזי, מערכות קירור, מערכות מיזוג אוויר וכדומה.

חיידקי הלגיונלה מהווים סכנה ממשית לבריאות הציבור, כשבקבוצת הסיכון נמצאים האוכלוסייה המבוגרת וכל בעלי מערכת חיסון הירודה. חיידקי הלגיונלה נמצאים באופן טבעי באגמים, נחלים ונהרות, וחודרים בריכוזים נמוכים אל מערכות אספקת המים. כיום מוכרים מעל לחמישים זנים של חיידקי הלגיונלה, כשמחציתם עשויים להוביל לתחלואה.

תקנות משרד הבריאות קובעות שחלה חובה על כל המוסדות הרפואיים, בתי האבות, בתי המלון ובתי ההארחה לערוך בדיקות להימצאות חיידק הלגיונלה על בסיס קבוע בהתאם לגודלם של המוסדות הללו.

 

מחלת הלגיונרים- תסמיני המחלה


חיידק הלגיונלה עשוי להוביל לשתי מחלות שהאחת קלה באופן יחסי ודמוית שפעת המכונה "קדחת הפונטיאק", בעוד האחרת מוכרת כ-"מחלת הלגיונרים" וקטלנית במיוחד, כשבמקרים קיצוניים היא עשויה להוביל אף למוות. תסמיני המחלה הם דלקת ריאות חריפה המלווה לעתים בשיעול, צמרמורות, שלשולים, בלבול, כאבי ראש וכאבי שרירים.

מעבדות מים מטעם החברה נמצאות בפריסה ארצית ומבצעות בדיקות לגיונלה ודיגום המים, תוך הקפדה על תוכניות לבקרת איכותם של המים על בסיס יומי להבטחת ממצאים מדויקים ואמינים עבור לקוחותיה.

שיטות הבדיקה של החברה הינן מחמירות במיוחד, והן הוסמכו מטעם הרשות להסמכת המעבדות ומוכרות על ידי משרד הבריאות.