קבלת רישיון עסק למסעדה

 

רישיון עסק למסעדהקבלת רישיון עסק למסעדה- כהליך בירוקראטי ארוך ומורכב

 

התהליך הבירוקרטי להנפקת רישיון להפעלת בית העסק הינו ארוך ומורכב, וכרוך במספר רב של שלבים שראשיתו בפנייה אל האגף לרישוי עסקים ברשות המקומית הרלוונטית לצורך קבלת מידע מקדים הנוגע לדרישות הספציפיות של הרשויות השונות עבור העסק המבוקש.

השלב הבא דורש הכנת תכנית לעסק הנשענת על חוק התכנון והבנייה, הוראות כלליות ותקנות רישוי עסקים, והגשת הבקשה לקבלת רישיון יחד עם התכנית העסקית חתומה ומאושרת על ידי מהנדס בניין ומגוון מסמכים מצורפים כגון חוזה שכירות או רכישה, אישור רשם החברות, שובר תשלום אגרת בקשה ומסמכים נוספים הנדרשים בהתאם לסוג העסק.

עם זאת, רישיון עסק למסעדה, מזנון או כל בית אוכל מסוג כלשהו מותנה במגוון רחב של הנחיות ותקנות נוספות, ומומלץ להסתייע בחברה המתמחה במתן שירותי ייעוץ וליווי לענף המזון כבר בשלבי התכנון המוקדמים.

 

רישיון עסק למסעדה- תקנות וחוקים


התהליך להנפקת רישיון עסק למסעדה או כל בית אוכל אחר מותנה, כאמור, במגוון דרישות, שמטרתן להבטיח את שלומו, בריאותו ובטיחותו של הציבור. התקנות הכלליות לבתי אוכל מתייחסות לתנאי תברואה וסידורים נאותים למניעת מטרדי רעש וריחות, חדרי השירות (לרבות המטבח, המחסנים וחדרי השירותים), ונוגעות ספציפית אל סוג בית האוכל וגודלו.

 

הדרישות מטעם משרד הבריאות עבור רישיון עסק למסעדה כוללות מספר התניות כגון שטח המטבח שאינו פחות מ- 12 מ"ר, אולם האורחים בגודל מינימאלי של 35 מ"ר ומחסן ששטחו 8 מ"ר או יותר. הנחיות נוספות בתחום מתייחסות אל גובהם המינימאלי של המטבח, חדר האוכל וחדרי השירות, מערכת מיזוג האוויר, תעלת הניקוז וחומרי הגלם המשמשים לבניית בית האוכל.

 

ביולב בע"מ- מחלקת רישוי עסקים


ההוראות והתקנות נוגעות עד לפרטים הקטנים ביותר כגון עוצמת התאורה, מספר הכיורים והברזים שיותקנו במטבח, סוג החומר המשמש לציפוי הדלתות ומיקומן וכיוצא בזה, כאשר כל פרט פעוט ככל שיהיה, אשר עומד בסתירה לתקנות וההנחיות, עלול לעצור את ההליך לקבלת רישיון עסק למסעדה ולהוביל אף לנזקים כלכליים כבדים.

 

על כן, מומלץ, כאמור, להסתייע באנשי מקצוע בתחום כבר בשלבים ההתחלתיים של חיפוש אחר נכס פוטנציאלי עבור הקמת המסעדה.

אחת מהחברות המובילות בתחום רישוי עסקים  היא חברת ביולב בע"מ אשר פועלת בענף שנים רבות, ומספקת מעטפת רחבה של שירותים הכוללים את כל האספקטים הנוגעים החל מהשלב התכנוני ועד לקבלת רישיון למסעדה. הייעוץ והליווי כולל הכנת תכניות אדריכליות והתנהלות מול משרד הבריאות והרשויות המקומיות.